Online Diyet İzmir

  Online diyet İzmir; dijital iletişim teknolojilerinin hızla geliştiği günümüzde ortaya çıkmış bir beslenme danışmanlığı yöntemidir. Bu yöntemde ideal kilosuna ulaşmak ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek isteyen bireyler, diyetisyenler ile çevrimiçi platformlar aracılığı ile görüşme sağlar. Danışanların bulunduğu ortamdan ayrılmadan kolayca beslenme danışmanlığı almasını sağlayan online diyet uygulaması; video görüşmeler, e-mail ve internet tabanlı kısa mesaj uygulamaları gibi imkânlarla yürütülür. Bu sayede hem zamandan ciddi bir tasarruf sağlanırken hem de aynı şehirde olmayan danışanlar için bile hizmet verilmesi mümkün olur.

  Yazımızın devamında online diyet ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Online diyet uygulamaları hakkında tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilir ve Diyetisyen Simge Becer’den randevu alabilirsiniz.

  İzmir Online Diyet Nedir?

  Dengeli ve sağlıklı beslenerek ideal kiloya ulaşmayı sağlayan diyet, beslenme danışmanları ile yüz yüze yapılan görüşmeleri zorunlu kılmaktaydı. Günümüzde ise gelişen teknoloji sayesinde, ev veya ofis ortamından ayrılmadan bir diyetisyenle görüşme yapmak oldukça kolay bir hale gelmiştir. Online diyet olarak da bilinen bu hizmet, internet tabanlı uygulamaların kullanılması ile gerçekleştirilir. Danışan ve diyetisyen arasındaki iletişim, video görüşmeler aracılığı ile yürütülür.

  Sağlıklı ve dengeli beslenme yöntemlerini öğrenmek, bu alanda uzmanlaşmış olan diyetisyenlere başvurarak mümkündür. Ancak günlük hayatın koşturmacası içerisinde buna vakit ayırmak bazen çok zor olabilir. Online diyet, zamandan tasarruf ederek ve işten izin almak, işleri aksatmak gibi problemlerin önüne geçerek oldukça pratik şekilde danışmanlık hizmetine ulaşmayı mümkün kılar.

  Online Diyet İzmir Nasıl Yapılır?

  Online diyet, internet tabanlı dijital iletişim teknolojilerinden yararlanarak gerçekleştirilir. Yüz yüze görüşmelerle birebir aynı nitelikte beslenme danışmanlığına ulaşmayı mümkün kılar. Beslenme danışmanlığı hizmeti, ister yüz yüze olsun isterse online diyet biçiminde olsun mutlaka alanında uzman bir diyetisyenden alınmalıdır. Ülkemizde üniversitelerin beslenme ve diyetetik programlarından mezun olan kişiler, diyetisyen unvanını alarak beslenme danışmanlığı verebilir.

  Bunun yanı sıra, günümüzün teknolojik imkânlarından yararlanarak online diyet uygulamaları ile beslenme danışmanlığı vermek de mümkündür. Online diyet:

  • Video görüşmeler
  • E-mailler
  • Telefon aramaları ve kısa mesajlar
  • Whatsapp, Telegram gibi internet tabanlı uygulamalar üzerinden gerçekleştirilebilir.

  Dünyanın neresinde yaşıyor olursa olsun herkes, online diyet uygulamalarından kolayca yararlanabilir. Kilo verme, kilo alma ve kişiye özel beslenme listelerine ulaşmak için bizimle iletişime geçebilir ve Diyetisyen Simge Becer tarafından sunulan online diyet hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

  Online Diyetle Kilo Vermek Mümkün Mü?

  Kilo vermek için dengeli ve sağlıklı bir beslenme programına sahip olmak gerekir. Her bireyin günlük enerji ihtiyacı birbirinden oldukça farklıdır. Bunun yanı sıra herkesin tüketebileceği besinler de medikal duruma bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle kilo vermek için kişiye özel olarak hazırlanan diyet listelerinden yararlanmak gerekir.

  Kişiye özel diyet listeleri hazırlanırken, alanında uzman olan bir beslenme danışmanına başvurduğunuzda birçok farklı kriter dikkate alınır. Bu kriterlerden başlıcaları:

  • Yaş
  • Cinsiyet
  • Kilo
  • Boy
  • Günlük fiziksel aktivite yoğunluğu
  • Güncel kan tahlilleriniz
  • Beslenme geçmişiniz
  • Var olan sağlık problemleriniz olarak sıralanabilir.

  Tüm bu kriterler dikkate alınarak günlük alınması gereken kalori miktarı belirlenir. Alınan enerji, harcanan enerjiden az olduğunda ortaya kalori açığı çıkar ve kilo vermek mümkün olur.

  Online diyet uygulamasında diyetisyeniniz, ihtiyaç duyduğunuz kalori miktarını karşılayabileceğiniz en ideal diyet listesini sizin için hazırlar. Bu sayede dengeli ve sağlıklı beslenerek kilo vermeniz mümkün olur. Sürecin devamında haftalık kontrollerle tartı ve mezura ölçümlerinizi almanız ve diyetisyeninize görüşmelerinizde bildirmeniz gerekmektedir. Böylece fazla vakit ayırmanıza gerek kalmadan pratik bir şekilde aldığınız beslenme danışmanlığı ile ideal kilonuza ulaşma şansınız olur.

  İzmir Online Diyet Fiyatları

  Beslenme danışmanlığı fiyatları, birçok değişkene bağlı olarak farklılık gösterebilir. Yüz yüze görüşmeler ve online diyet yöntemleri de birbirinden farklı ücretlendirmelere tabi olabilir. Online diyet fiyatları hakkına detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.