Kişiye Özel Beslenme Danışmanlığı İzmir

  Alanında uzman beslenme danışmanları tarafından hazırlanan kişiye özel diyetler, sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek için ideal bir yöntemdir. Kilo vermek, kilo almak veya vücudu için doğru besin maddelerinden doğru miktarda tüketmek isteyen herkes, kişiye özel diyet hazırlanan diyet listelerinden yararlanabilir. Beslenme programları, herkes için farklı miktarda kalori içerir. Yaş, cinsiyet, boy, kilo gibi değişkenlere göre belirlenen günlük kalori ihtiyacı, tüm besin gruplarından dengeli bir şekilde tüketilerek alınmalıdır. Bu denge, herkes için farklı olabilmektedir. Bu nedenle doğru beslenme alışkanlıkları için kişiler özel diyetlerden yararlanmak gerekir.

  Yazımızın devamında kişiye özel diyet ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. İzmir kişiye özel diyet listeleri için bizimle iletişime geçebilir ve Diyetisyen Simge Becer’den randevu alabilirsiniz.

  Kişiye Özel Beslenme Danışmanlığı Nedir?

  Diyet, sanılanın aksine yalnızca kilo vermek için uygulanan bir program değildir. Kilo almak, sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek, ideal kilosunu korumak isteyen bireyler de diyet yapma ihtiyacı duyabilir. Uzman bir diyetisyene başvurduğunuzda, hangi nedenle danışmanlık alıyor olursanız için en doğru beslenme alışkanlıkları edinme yönünde bir adım atmış olursunuz.

  Diyetisyenler, danışanların belirli fiziksel özelliklerini ve fiziksel aktivite yoğunluklarına dikkate alarak kişiye özel diyet listeleri oluşturur. Bu listelere uygun hareket ederek ideal kiloya ulaşmak ve sağlıklı bir bedene sahip olmak mümkün olur.

  Kişiye özel diyet listeleri, kilo problemlerine yönelik olabileceği gibi çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde de tamamlayıcı uygulamalar olarak karşımıza çıkarlar. Kişiye özel diyet uygulamaları ile hastalıklarının neden olduğu şikâyetleri azaltacak beslenme tarzına geçiş yapabilirler.

  Kişiye Özel Beslenme Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

  Kişiye özel diyetler, alanında uzman diyetisyenler tarafından hazırlanır. Bu nedenle diyet yapmak isteyen ve sağlıklı yeme alışkanlığı edinme amacı taşıyan bireyler, beslenme danışmanlığına başvurmalıdır. Bu danışmanlık kapsamında diyetisyen olarak adlandırılan sağlık profesyonelleri:

  • Yaş
  • Boy
  • Kilo
  • Sağlık durumu
  • Fiziksel aktivite yoğunluğu gibi faktörleri hesaba katarak danışan için en uygun kalori ihtiyacını belirler. 

  Kişiye Özel Beslenme Danışmanlığı Hangi Amaçla Yapılır?

  Diyetin yalnızca kilo verme amacı ile uygulandığı düşüncesi yaygın olmakla beraber doğru bir ifade değildir. Birçok birey farklı amaçlarla diyetisyene başvurarak kişiye özel diyet listelerine sahip olabilir. Beslenme danışmanlığı alınabilecek başlıca konular:

  • Kilo verme ve kilo alma
  • Gebelik döneminde beslenme
  • Emzirme döneminde beslenme
  • Çocukluk çağında beslenme
  • Sporcularda beslenme
  • Vegan ve vejeteryan beslenmesi
  • Yeme bozukluklarında beslenme
  • Hastalıklarda beslenme

  Kişiye Özel Beslenme Danışmanlığı 2022 Fiyatları

  Kişiye özel diyetler, ülkemizde üniversitelerin beslenme ve diyetetik bölümlerinden mezun diyetisyenler tarafından hazırlanır. Kişiye özel diyet almak amacıyla beslenme danışmanlığına başvuran kişiler, klinikten kliniğe değişen ücretler ile karşılaşabilir. İzmir kişiye özel diyet fiyatları hakkına detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.