İzmir Kilo Alma Danışmanlığı

  Kilo alma İzmir; ideal kilosunun altında olan bireylerin alanında uzman bir diyetisyen tarafından sunulan beslenme danışmanlığı ile ideal kilolarına ulaşabilmesini sağlar. Genellikle kilo verme amacıyla beslenme danışmanlığına başvurulması gerektiği düşünülse de olması gerekenden zayıf olan bireyler de kilo alma amacıyla bu hizmetten yararlanabilir. İdeal kilonun oldukça altında olan bireylerde, birtakım ciddi sağlık sorunları ile karşılaşma riski bulunur. Yeterli miktarda besin alınmaması vücudun günlük enerji ihtiyacını karşılayamaz. Günlük alınan kalori miktarının harcanan enerjiden fazla olması sağlanarak kilo almak mümkündür. Dengeli ve sağlıklı bir kilo alımı için uzman yardımına başvurmak gerekir.

  Yazımızın devamında kilo alma ile ilgili detaylı bilgiler bulabilirsiniz. İzmir kilo alma için bizimle iletişime geçebilir ve Diyetisyen Simge Becer’den randevu alabilirsiniz.

  Düşük Kilolu Olmanın Zararları Nelerdir?

  Özellikle bağışıklık sistemi üzerinde olumsuz etkileri bulunur ve kolay hastalanma gibi birçok riski de beraberinde getirir. Bağışıklık sistemi, vücudu zararlı mikroorganizmalardan korumaya yönelik olarak çalışır. İnsan bedeni için hastalıklara karşı bir kalkan görevi üstlenir. Ancak sağlıklı ve düzenli bir beslenme programına sahip olunmadığında bağışıklık sistemi bundan olumsuz etkilenerek gücünü kaybeder. Bu durum sonucunda hastalıkların görülme riski artar.

  • Enfeksiyon riskinin artması
  • Kemik erimesi ile karşılaşılma olasılığında artış
  • Doğurganlığın azalması
  • Halsizlik ve yorgunluk hissi
  • Odaklanma problemleri ve dikkat eksikliği
  • Üşüme
  • Kadınlarda regl kanamalarının şiddetli olması gibi problemler görülebilir.

  Kilo Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

  İdeal kilosunun altında olan bireylerin, vücut kütlesini artırması için kilo alması gerekir. Ancak bu süreç, sağlıklı ve dengeli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Vücut için gerekli olan tüm gıdalar, gerekli oldukları ölçüde tüketilerek kilo alımı gerçekleştirilmesi önerilir. Bu sayede yalnızca yağ kütlesi değil kas kütlesi de artar ve sağlıklı bir kilo alımı gerçekleştirilmiş olur.

  Kilo almak için gerekli olan ilk adım, kalori fazlası oluşturmaktır. Bu nedenle kişilerin kan tahlilleri ve vücut analizleri ile boy, kilo, cinsiyet, sağlık durumu ve fiziksel aktivite yoğunluğuna bakılması gerekir. Tüm bu değişkenler, günlük kalori ihtiyacının belirlenmesinde etkili olmaktadır.

  Vücudun günlük aktivitelerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğu kalori belirlendikten sonra kalori fazlalığı oluşturabilecek dengeli bir beslenme planı hazırlanır. Kişiye özel diyet listeleri hazırlayan diyetisyenler, sağlıklı bir kilo alma süreci için gerekli olan beslenme danışmanlığı hizmetini sunar. İzmir kilo alma ile ilgili tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilir ve Diyetisyen Simge Becer’den randevu alabilirsiniz.

  Kilo Almak İçin Beslenme Programı Nasıl Olmalıdır?

  Kilo almak istediğimizde kalori fazlalığı oluşturmamız gerekir. Ancak bunu yaparken tek tip bir beslenmeye yönelmek ve sağlıksız gıdalar tüketmek, kilo alımını dengesiz bir hale getirebilir. Ayrıca bu türden bir beslenme programı, kişisel sağlık üzerinde de oldukça olumsuz etkilere sahiptir. Bu nedenle kilo almak için tüm besin gruplarından vücudun ihtiyaç duyduğu ölçüde tüketmek gerekir.

  Her bireyin günlük kalori ihtiyacı birbirinden farklıdır. Fiziksel özellikler ve yaşam tarzının ne derece hareketli olduğuna bağlı olarak değişen kalori ihtiyacı, kişiye özel diyet listeleri hazırlanarak giderilir. Bu nedenle kilo almak isteyen herkese aynı beslenme programlarını önermek doğru olmayacaktır. Ancak kilo alım sürecini kolaylaştıracak ve aynı zamanda sağlıklı beslenmeye destek olacak birtakım yöntemler söz konusudur:

  • Sağlık durumuna uygun olması halinde kahvaltıda tahin ve pekmez tüketilmesi günlük enerji ihtiyacını karşılamak için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu sayede yüksek enerji değerlerinin yanı sıra potasyum, magnezyum ve demir mineralleri açısından zengin besinler tüketilmiş olur.
  • Ara öğünleri atlamamak ve bu öğünlerde süt ürünleri ile kuruyemişler tüketmek, kilo alımını kolaylaştırır.
  • Karbonhidratlar ve proteinleri bir arada tüketmek de etkili bir yöntemdir.
  • Ara öğünlerde taze sıkılmış meyve suyu içilebilir.
  • Düzenli spor aktivitelerinde bulunmak da sağlıklı kilo alımını destekler.

  İzmir Kilo Alma Beslenme Danışmanlığı Fiyatları

  Beslenme danışmanlığı sunan diyetisyen ücretleri, hastane ve klinik bazında farklı olabilir. İzmir kilo alma beslenme danışmanlığı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.