Bireysel Beslenme Danışmanlığı İzmir

  Bireysel beslenme danışmanlığı İzmir; bireylerin en sağlıklı ve doğru gıda tüketimine adapte olabilmesi için diyetisyenler tarafından verilen bir sağlık hizmetidir. İdeal kilonun altında veya üstünde olmak birtakım sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Diyabet, kalp ve damar hastalıkları gibi ciddi sorunlara da neden olabilen sağlıksız beslenme alışkanlıkları, dengeli besin tüketimi ile değiştirilebilir. Yazımızın devamına bireysel beslenme danışmanlığı ile ilgili bilgiler paylaşılacaktır. İzmir bireysel beslenme danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilir ve Diyetisyen Simge Becer’den randevu alabilirsiniz.

  Bireysel Beslenme Danışmanlığı Nedir?

  Bireysel beslenme danışmanlığı, kişilerin kendileri için en uygun olan gıda tüketim alışkanlıklarını kazanmalarını sağlayan bir süreçtir. Genellikle kilo vermek ve kilo almak isteyen bireylerin bu sağlık hizmetine başvurdukları görülür. Bunun yanı sıra kronik hastalıkları bulunan, gıda intoleransı olan, özel bir beslenme planına ihtiyaç duyan kişilerde de bireysel beslenme danışmanlığına başvurarak ideal beslenme düzeninegeçiş yapmak mümkündür.

  Bireysel Beslenme Danışmanlığı Kim Tarafından Verilir?

  Bireysel beslenme danışmanlığı, kişilerin kendileri için en uygun beslenme programlarına sahip olması amacıyla alanında uzman diyetisyenler tarafından verilir. Oldukça önemli bir sağlık hizmeti olan beslenme danışmanlığı, ülkemizde beslenme ve diyetetik bölümünden mezun olan profesyoneller tarafından sağlanır. Diyetisyen unvanına sahip olan bu kişiler, birçok farklı danışan grubu için ideal diyet listeleri hazırlayabilirler.

  Bireysel Beslenme Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

  Her birey, günlük aktivitelerini sağlıklı bir şekilde sürdürmek için belirli miktarlarda enerji almalıdır. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu bu enerji, besinlerin sindirim sistemimiz tarafından yakılması ve emilmesi ile kazanılır. Bu nedenle gerekli oranlarda ve yeterli düzeyde besin tüketimi yaşamımızı sürdürmemiz için şarttır.

  Bireylerin ihtiyaç duyduğu günlük enerji miktarı:

  • Yaş
  • Boy
  • Kilo
  • Sağlık durumu
  • Fiziksel aktivite yoğunluğu gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterir.

  Tüm bu değişkenleri dikkate alan diyetisyen, danışanları için ideal oranlarda ve dengeli bir beslenme düzenine sahip olunmasını sağlayacak diyet listeleri hazırlar. Bu sayede fazla kilolu olan bireylerde kilo verme; düşük kiloda olan kişilerde ise kilo alımı sağlanabilir. Aynı zamanda doğru beslenme alışkanlıklarını edinerek ideal kiloyu korumak da mümkündür.

  İzmir Bireysel Beslenme Danışmanlığı Neleri Kapsar?

  Bireysel beslenme danışmanlığına en sık başvurulma nedeni, kilo vermek olarak karşımıza çıkar. Bunun yanı sıra ideal kilolarının altında olan kişiler de kilo almak amacıyla bu hizmetten yararlanabilir. Ancak bu sağlık hizmeti, aslında çok daha gelişmiş süreçleri kapsayan ve farklı hastalıklar söz konusu olduğunda da yararlanılabilecek bir sağlık hizmetidir.

  Kişiye özel diyet listelerinin hazırlanması ile verilen bireysel beslenme danışmanlığı, günümüzde online olarak da sürdürülebilmektedir.

  İzmir Bireysel Beslenme Danışmanlığı Fiyatları

  Bireysel beslenme danışmanlığı söz konusu olduğunda verilen sağlık hizmetinin içeriği, klinikten kliniğe değişebilmektedir. Ayrıca günümüzde artık online danışmanlık gibi alternatif yöntemlerden yararlanmak da mümkün hale gelmiştir.

  Danışmanlık hizmetleri; kontrol muayeneleri gibi paket programları da içerecek şekilde fiyatlandırılabilir. Ayrıca detaylı kan tahlili yorumlaması, haftalık düzenli takipler ve benzeri içerikler de danışmanlık hizmetine dâhil olabilmektedir. Tüm bu faktörler ise danışmanlığın yapısı ve kalitesi kadar fiyatlarını da etkiler.

  İzmir bireysel beslenme danışmanlığı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.