Uzman Diyetisyen Simge Becer
Beslenme ve Diyet Uzmanı


dyt simge-becerDiyetisyen Simge Becer Denizli doğumludur. Lise öğrenimini Denizli Özel Fen Lisesi’nde tamamlayıp 2011 yılında girdiği Okan Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden Beslenme Uzmanı & Diyetisyen unvanıyla Onur Belgesi ile mezun olmuştur. Lisans öğreniminin son yılında başladığı yüksek lisans eğitimini 2019 yılında ‘Hipertansiyon Genetiği ve Beslenme İlişkisi’ alanındaki çalışmasıyla başarıyla tamamlamıştır.

Öğrenim hayatında sırasıyla; Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Özel Gebze Yüzyıl Hastanesi, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yaptığı stajlarla teorik bilgilerini pratiğe çevirmiş, farklı hasta gruplarında beslenme tedavilerini tecrübe etmiştir. Diyetisyen ünvanını aldıktan sonra İstanbul’da çeşitli özel danışmanlık merkezlerinde ve spor salonlarında online ve yüz yüze danışmanlık hizmeti vermiştir. İzmir’e taşınıp kendi danışmanlık merkezini kurduktan sonra da online ve yüz yüze danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Türkiye Diyetisyenler Derneği, EFAD (Avrupa Beslenme ve Diyetetik Topluluğu) ve LÖSEV başta olmak üzere çeşitli kurumlara aktif üyelikleri bulunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında pek çok beslenme ve ilgili alanlarda eğitim ve seminerlere katılarak kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Diyetisyen Simge Becer sağlıklı olmanın sürdürülebilir bir yaşam tarzı olması gerektiğine inanmaktadır. Danışanlarının sadece beslenme programlarını düzenleyerek değil, verdiği eğitimlerle de istedikleri bedende sağlıklı bir yaşam sürmelerini hedeflemektedir.