Kurumsal Beslenme Danışmanlığı İzmir

  Kurumsal beslenme danışmanlığı; iş hayatında çalışan ve yönetici konumda bulunan bireylerin sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmesine yönelik olarak sunulan bir hizmettir. Alanında uzman diyetisyenler tarafından verilen bu sağlık hizmeti, iş performansına yaptığı olumlu katkı ile dikkat çeker. Bireylerin yaşam kalitesini büyük ölçüde artıran doğru beslenme alışkanlıkları, yaşamın her alanında olduğu gibi iş hayatında da gelişim sağlar. Bu nedenle her geçen gün daha fazla sayıda şirket, kurumsal beslenme danışmanlığına başvurmaktadır.

  Yazımızın devamında kurumsal beslenme danışmanlığının kapsamı ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. İzmir kurumsal beslenme danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilir ve Diyetisyen Simge Becer’den randevu alabilirsiniz.

  Beslenme Danışmanlığı Nedir?

  Her bireyin gün içerisinde ihtiyaç duyduğu enerji miktarı birbirinden farklıdır. Tükettiğimiz gıdalar yolu ile elde ettiğimiz bu enerji, kalori cinsinden ifade edilir. Bir bireyin günlük ideal kalori tüketimi, fiziksel özellikleri ve hareket yoğunluğu gibi faktörlere göre belirlenir. Bu tüketim miktarı, gerekli olan bütün besin gruplarını içermelidir. Bu besin gruplarından hangi oranlarda tüketilmesi gerektiği ise yine kişiden kişiye değişiklik gösteren bir durumdur.

  Beslenme danışmanlığı, kişilere kendileri için en uygun gıdaları tüketmeleri ve yeterli miktarda kalori almalarını sağlayan bir sağlık hizmetidir. Bu sayede ideal kiloya ulaşmak ve bu kiloyu uzun süre boyunca korumak mümkün olur. Ayrıca vücuda ihtiyaç duyduğu tüm gıda maddeleri gereken miktarlarda sağlandığı için daha sağlıklı ve enerjik bir yaşamın kapıları aralanmış olur.

  Beslenme Uzmanı Kimdir?

  Diyetisyen olarak da adlandırılan beslenme uzmanları, sağlık profesyonelleridir. Üniversitelerin beslenme ve diyetetik bölümünden mezun olan bu profesyoneller, besinlerin insan vücuduna etkileri üzerine uzmanlaşmışlardır. Devlet hastanelerinde, üniversite hastanelerinde ve özel hastanelerde çalışabilecekleri gibi kendi kliniklerini açarak da hizmet sağlayabilirler.

  Beslenme uzmanları, yalnızca kilo almak ve vermek isteyen bireylere değil sağlıklı ve kendileri için uygun olan gıda tüketimi ile ilgili bilgilenmek isteyen herkese hizmet sunar. Danışanların mevcut olan kronik rahatsızları da bu süreçte oldukça önemli değişkenlerdir. Diyabette beslenme ve tiroitte beslenme gibi konularda da danışmanlık hizmeti veren diyetisyenler, gebelik süreci için de sıklıkla danışılan kişilerdir. Aynı zamanda farklı yaş grubundan bireyler için de beslenme danışmanlığı vermeleri mümkündür. Çocuk beslenmesi, sporcu beslenmesi gibi spesifik alanlarda uzmanlaşabilirler.

  Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Nedir?

  Kurumsal beslenme danışmanlığı, günümüzde birçok firmanın başvurduğu bir sağlık hizmetidir. Tüm çalışan ve yöneticilerin uygun beslenme koşullarına ulaşmasını sağlayan bu hizmet, gün içerisindeki iş verimini de artırır. Sağlıklı beslenme, sağlıklı mutfak ve yemekhane koşulları gibi birçok konuyu kapsayan bu hizmet, tüm bireylerin yaşam kalitesi üzerinde olumlu etki yapar. Yaşam kalitesi yükselen çalışanların iş performanslarında da artış yaşanması oldukça muhtemeldir.

  Özellikle çalışanlarında kendi mutfağında yapılan yemekleri sunan firmalar, kurumsal beslenme danışmanlığına başvurarak sağlıklı koşullar oluşturabilirler. Kurum diyetisyenlerinin belirlediği ideal değerleri içeren öğünlere göre hazırlanan yemekler, çalışanlar için sağlıklı menü seçimi sağlar.

  Ayrıca kurumsal beslenme danışmanlığı içerisinde özel eğitim ve seminerler verilmesi de mümkündür. Bu sayede hem çalışanlar hem de yöneticiler, kendileri için en doğru olan beslenme alışkanlıklarına yönlendirilebilir.

  Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Kim Tarafından Verilir?

  Kurumsal beslenme danışmanlığı, alanında uzman diyetisyenler tarafından verilir. Özellikle bu alanda uzmanlaşmış ve hizmet sağlayan diyetisyenler, iş yerleri gibi toplu alanlar için en uygun menü seçeneklerinin belirlenmesinde etkin rol oynar. Bireylerin gıda tüketim alışkanlıklarının beden üzerindeki etkisi konusunda uzman olan beslenme uzmanları, sağlıklı yöntemlerin kazanılmasını sağlar. Bu sayede çalışan sağlığı artırılmış olur ve hastalıklardan kaynaklanan işe gelememe gibi problemlerde de azalma görülür.

  Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Neden Önemlidir?

  Kurumsal beslenme danışmanlığı, firmalara birçok önemli avantaj sağlar.

  • Çalışanların sağlığı korunu ve performansları artar
  • Hastalıklardan kaynaklanan iş günü kayıpları azalır
  • Çalışanlarda görülen hızlı yorulma ve halsizlik şikâyetleri azalır
  • Sunulan mutfak eğitimi programları ile doğru gıdaların satın alınması mümkün olur
  • İş yerinde hazırlanan yemeklerde en ideal menülere ulaşılması sağlanır

  İzmir Kurumsal Beslenme Danışmanlığı 2022 Fiyatları

  Kurumsal beslenme danışmanlığı, birden fazla hizmeti içerisinde barındırabilir. Eğitim ve sunumların yanı sıra gıda satın alma danışmanlığı ve menülerin oluşturulması gibi hizmet sunulabilir. Bu nedenle kurumsal beslenme danışmanlığı ücretleri değişiklik gösterebilir. İzmir kurumsal beslenme danışmanlığı fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.